Hamilelikten Sonra Alınan Kilolar Nasıl Verilir?

Hamilelikten sonra alınan kilolar nasıl verilir? Sorusu günümüzde pek çok kadının ortak sorusu haline gelmiştir.
Hamilelikten Sonra Alınan Kilolar Nasıl Verilir
Hamilelikten sonra alınan kilolar nasıl verilir? Sorusu günümüzde pek çok kadının ortak sorusu haline gelmiştir.

Hamilelikte alınan kilolar, kişinin fiziksel yapısına göre kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Hamile kalmadan önceki kilosu, genetik özelliği ve beslenme alışkanlıklarından dolayı değişkenlik hamilelik kilonuzu etkileyecektir. Sizlerde hamilelikten sonra alınan kiloları nasıl vereceğiniz hakkında araştırma yapıyorsanız, detaylarına yazımızdan ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda hamilelikten sonra alınan kilolar nasıl verilir? Sorusunu cevaplandıracağız.

Hamilelikten Sonra Alınan Kilolar Nasıl Verilir?

Sizler için hamilelikten sonra kilo verebileceğiniz bazı etkenleri listeledik.

Hamilelikten sonra alınan kilolar nasıl verilir? Sorusu günümüzde pek çok anne adayının ortak bir sorusu haline gelmiştir. Hamilelik sürecinde ne kadar çok yersem, bebeğim o kadar sağlıklı olur diye düşünüyorsanız, burada hata yapmış olursunuz. Hamilelik sürecinde en sık yapılan hataların başında çok yemek yemek gelmektedir. Bunun size ve bebeğinize faydasından çok zararı olabileceği gibi aynı zamanda anne için ileride ciddi kronik rahatsızlıklara da yol açmaktadır. Sizler için hamilelikten sonra kilo verebileceğiniz bazı etkenleri listeledik.

Doğumdan Sonra İlk 6 Ay Zayıflama Diyeti Uygulamayın!

İlk 6 ayda kilo vermek için kesinlikle zayıflama diyeti uygulamayın. Tek yapmanız gereken aşırı yağlı, unlu ve şekerli gıdaları tüketmemeye özen göstermenizdir. Ayrıca sütüm olacak diye aşırı tatlı yemenize gerek yok, şeker ve şekerli besinler sütünüzün artması için herhangi bir katkı sunmamaktadır. Hamilelik sürecinde sonra uzman bir diyetisyenden destek alınması oldukça önemlidir. Uzman bir diyetisyen tarafından oluşturulan beslenme düzeni hamilelik döneminde kaybettiğiniz birçok vitamin, mineral, demir ve kalsiyum gibi etkenleri sizlere geri kazandıracaktır.

Ayda 1-2 Kilodan Fazla Vermeyin!

Hamilelik ile birlikte aldığınız kilolardan kurtulmak için…

Hamilelik ile birlikte aldığınız kilolardan kurtulmak için en ideali ayda 1-2 kilodan fazla vermemektir. Yoksa kısa süre içerisinde verdiğiniz kilolar hemen sağlığınızı etkiyecek ve sizleri yorgun düşürecektir.

Dengeli Beslenin!

Dengeli beslenmediğiniz sürece formunuzu korumanız mümkün değildir. Çünkü sağlıklı bir yaşam sürdürmek için vücudunuzun görevlerini yerine getirmesi üzerine doğru ve sağlıklı beslenilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı beslenmenize oldukça özen göstermeniz gerekmektedir.

Her Gün Süt, Yoğurt ve Peynir Tüketin!

Özellikle Protein ve kalsiyum açısından zengin ürünler sofralarınızda yer almalıdır.

Doğum sonrasında emzirme dönemi başlayacağı için bu süreç içerisinde doğru beslenmeniz bebeğinizin sağlığı ve anne sütünün verimliliği açısından oldukça önemlidir. Dolayısıyla gebelik dönemi sürecinde tüketimine dikkat ettiğiniz her besine bu süreçte de devam etmek gerekmektedir. Özellikle Protein ve kalsiyum açısından zengin olan süt, yoğurt ve peynirin mutlaka sofralarınızda yer alması gerekmektedir. Laktozsuz süt ve yoğurt çeşitleri gaz problemlerinizin önüne de geçmektedir. Her gün mutlaka öğle veya akşam menülerinizde et, tavuk veya balık ürünlerinden birinin tüketmeye özen göstermelisiniz.

Düşük Kalorili Diyetlerden Uzak Durun!

Doğum sonrası emzirme döneminde anne vücudu 1 mililitre süt salınımı için yaklaşık 7 kalori harcamaktadır. Emzirme sebebiyle sürekli olarak kalori kaybedildiği için, doğum sonrasında ki dönemde kalorisi düşük diyetler kesinlikle uygulanmamalıdır. Sadece sağlıklı ve dikkatli besin tüketimiyle zayıflamanız mümkündür. Bu sebeple ana öğünler arasında aç kalmamaya dikkat etmeli, ara öğünler ile de süt kalitesi ve miktarının artırılması gerekmektedir. Süt üretiminizin yeterli olmasında en önemli husus, tükettiğiniz sıvı miktarıdır. Günlük 10-12 bardak su tüketiminin sütünüzü arttırmakta ciddi rol oynamaktadır. Bunların yanı sıra şekersiz bitki çayları, ayran, çorba ve evde hazırladığınız doğal şekersiz meyve kompostolarında yarar sağladığını söyleyebiliriz. Emzirme döneminizde halsizliğinizin ve yorgunluğunuzun önüne geçmeye yarayacak olan demir ihtiyacını kahvaltıda 1-2 tatlı kaşığı pekmez ile karşılayabilirsiniz. Bunun yanı sıra tam tahıllı ekmekler içerisinde bulunan lif sayesinde kabızlık sorununuzu önleyebilirsiniz.

Hamilelikten Sonra Alınan Kilolar Nasıl Verilir?

Hamilelikten Sonra Alınan Kilolar Nasıl Verilir? Sorusunu yukarıda başlıklar halinde kısa bir şekilde cevaplamaya çalıştık. Burada dikkat etmeniz gereken temel nokta gebelik döneminde olduğu gibi, doğum sonrasında sağlığınız için yeşil yapraklı sebzeler ve balık tüketiminde bulunmanız olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Diyet yaparken kahve içmek kilo verdirir mi? başlıklı makalemizde diyet, kahve kilo verdirir mi ve kahve yağ yakar mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]